253 okunma

Yeni Nesil Dijital Kartvizit

  • authorveyselkaraselek
  • Dijital
  • 9 Ekim 2021

15. yy’dan bu yana insanlar, işletmelerinin ya da şahsi kartvizitlerini kendileri ile iletişime geçilmesi için kullanıyorlar. Teknolojinin gelişmesiyle birlikte hayatımız gitgide kolaylaştı. Bu nedenle artık fiziksel kartvizit kullanımı aradan geçen 6 yüzyıla rağmen neredeyse sona erme noktasına geldi. Yıllardır kullanılan kartvizitlerin yerini dijital platformlar aldı. Fiziksel olan kartvizitlerin üzerlerine yerleştirilen kare kod, Web site adresi yada bir NFC teknolojisi ile insanların, sizin hakkınızda daha fazla bilgiye sahip olması ve sizi tam anlamıyla tanıyabilmeleri sağlanabiliyor.

Doğru tasarlanmış bir kartvizit güçlü bir ilişki yaratma aracı olabilir. Bunun için kartvizit tasarlarken dikkat edilmesi gereken kurallara uymanız ve nereye giderseniz gidin yanınızda kartvizitinizi taşımanız gerekiyor.

Kartvizit neden önemlidir?

Bir toplantıda, bir görüşmede ya da tanıştığınız yeni insanlara işletmeniz ya da şahsınız hakkında bilgi vermek, iletişiminizi sürdürülebilir kılmak ve akılda kalmanızı sağlayacak somut bir ürün sağlayabilmek adına kartvizit önemlidir.

Gerek iş hayatı olsun gerek sosyal hayatınızda olsun küçük bir detay olsa bile kartvizit size itibar kazandıracaktır. Karşınızdaki işletme ya da kişiye kartvizitinizi vermediğiniz zaman itibarınız zedelenebilir. Kurumsal kimlik adına kartvizitiniz mutlaka olmalıdır.

Dijital kartvizitin avantajları nelerdir?

Banka bilgileriniz, sosyal mecralardaki profil linkleriniz, Whatsapp vb. iletişim uygulamalarındaki tüm iletişim bilgilerinizi ekleyebilirsiniz.

Bilgilerinizi vermek istediğiniz kişinin telefonuna dijital kartvizitinizi yaklaştırıp website adresiniz, NFC yada QR Kodu(Kare kod) okuyucu ile markanıza yada şahsınıza ait tüm bilgilere ulaşmalarını sağlayabilirsiniz.

Katen Doe

veyselkaraselek

Hello, I’m a content writer who is fascinated by content fashion, celebrity and lifestyle. She helps clients bring the right content to the right people.

Yorumlar (3 Yorum)

wave

Yorumlar Yap

wave

Arama Yap